Žvynelinė-neinfekcinė liga

zvynelineŽvynelinė tai yra chroniška neinfekcinė liga, kuri dažnai pasireiškia tokiais požymiais kaip išbėrimas ir niežėjimas. Šia liga galima susirgti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniausiai šiai ligai patinka jauni žmonės. Jei ant jūsų odos atsirado bėrimai, kurie yra panašūs į žvynelinę verta kreiptis į dermatologą.

Žvynelinė gali plisti įvairiose kūno vietose, išbėrimai gali būti ant alkūnių, kelių, galvos arba kitų kūno dalių. Gydytojas galės nustatyti tikslią diagnozę ir priklausomai nuo ligos formos paskirs tinkamą gydymą. Žvynelinė tai yra nenormalinė organizmo reakcija į išorinius dirgiklius, kuria susirgus viršutinis odos sluoksnis, kai kurios vietose miršta kur kas greičiau. Šia liga galima susirgti dėl pačių įvairiausių priežasčių, tai gali būti imuninės sistemos pokyčiai, medžiagų apykaitos sutrikimai, endokrininiai ir neurologiniai sutrikimai. Tačiau drąsiai galima pasakyti, kad žvynelinė tai yra neinfekcinė liga taigi ja negalima užsikrėsti.

Žvynelinė sukelia nemalonius, skausmingus bėrimus, kuriuos norisi kasytis. Taip pat kartais yra pažeidžiami nagai. Jei jūs sergate žiemos formos žvyneline tokiu atveju vasara ligos požymiai gali tapti lengvesni, o kartais net visiškai išnyksta. Diagnozuoti žvynelinę gali gydytojas dermatologas. Į šį gydytoją reikia kreiptis jei ant odos atsirado išbėrimai, kurie yra panašūs į diskinių formų, raudonus, skausmingus ir pleiskanojančius išbėrimus. Kad būtu nustatyta tiksli diagnozė kartais gali prireikti atlikti odos biopsiją.

Jei žvynelinė buvo diagnozuota dar tik šiom susirgimo pradžioje, tai gali būti kad jums bus paskirto profilaktinės priemonės, o ne gydomosios. Jei žvynelinė yra toli pažengusi tokiu atveju yra naudojami šie gydymo būdai:

  • Krioterapija, tai metodas , kurio metu jūsų odą veikia šaltis;
  • Plazmaferezė, tai kraujo valymas;
  • Terapija ultravioletiniais spinduliais, gydymas susideda iš trumpai trunkančių procedūrų, kurios yra šiek tiek panašios į solidarumą.

Jokiu būdu neketinkite žvynelinės gydyti savarankiškai, kadangi tai gali dar labiau pabloginti padėtį. Deja , kol kas dar niekas nežino kaip žvynelinę galima išgydyti visiškai, kadangi organizmas turi ,,atmintį“ apie šią ligą. Taigi šios ligos recidyvas gali įvykt bet kuriuo metu, todėl turint tokią diagnozę reikia reguliariai lankytis pas dermatologą.