Vaistai internetu: naujas ir greitas būdas įsigyti medicinos prekių

vaistai internetuŠiomis dienomis pasaulis sparčiai keičiasi, todėl yra pastebėta, kad labai populiarėja elektroninė komercija. Dabar jau daug prekių gali būti užsakomos internetu ir pristatytos tiesiai prie Jūsų namų durų. Vaistai internetu taip pat yra ne naujiena. Tačiau su kiekviena diena vis atsiranda po naują prekės rūšį, kuri pradeda savo prekybą internetu. Vienintelis trūkumas yra tas, kad vaistai internetu, kuriems paprastoje vaistinėje yra reikalingas receptas, yra nesunkiai parduodami. Tam net nereikia vaistininko ar gydytojo konsultacijos. Žmonėms, kurie tiksliai žino kokie, pavyzdžiui, antibiotikai, jiems yra reikalingi tai sukelia daug patogumo, tačiau iš kitos pusės piktnaudžiauti receptiniais vaistais, nepasitarus su savo gydytoju, gali būti gana pavojinga.

Vaistai internetu turi pereiti ilgus kontrolės „postus“, nes turi būti kruopščiai tikrinami vyriausybės, tam, kad žmonės neturėtų galimybės apsinuodyti ar perdozuoti. Nuolat kyla įvairūs svarstymai, kaip išspręsti šias problemas.

Vartotojams pirkti vaistus internetu patinka dėl kelių priežasčių. Visų pirma, todėl, kad vaistai internetu yra pigesni, nei vaistinėse. Čia taip pat netrūksta ir įvairių akcijų, bei specialių pasiūlymų. Taip pat toks pirkimas suteikia ir didelį patogumą, nes, pavyzdžiui, garbingo amžiaus žmonėms nereikia niekur eiti iš namų. Taip pat atokiau nuo miesto gyvenantiems žmonėms tai sukelia tą patį patogumą. Iš kitos pusės Lietuvoje dauguma pensininkų nesinaudoja internetu, tačiau, jei tik jie išmoktų, iš karto pajustų, kad pirkti vaistus internetu yra ne tik naudinga, bet ir labai paprasta ir patogu. Beje dauguma elektroninių vaistų parduotuvių siūlo puikią paslaugą – nemokamas konsultacijas internetu. Tai labai padeda toli nuo miesto gyvenantiems, nes kartais net nereikia vykti pas gydytoją, kadangi virtualus vaistininkas gali puikiai pakonsultuoti ir patarti, kokius vaistus reikėtų įsigyti.

Tačiau be viso to, vis dar kyla didelė rizika. Čia yra kalbama apie neteisėtą priėjimą prie uždraustų, arba dar nepatvirtintų ir receptinių vaistų. Vartotojai turėtų būti ypač atsargūs ir nepirkti vaistų internetu iš nepatikimų pardavėjų. Reikėtų atidžiai išnagrinėti kiekvieną internetinę farmacijos vaistinę ir įsitikinti jos kompetencija.

Nenuostabu, kad įvairios vaistinės ir gydytojai siekia pasinaudoti naujomis komercijos galimybėmis. Tačiau net ir patys verslininkai turėtų būti labai atsargūs, kadangi už neteisėtų vaistų pardavimą gresia didelė atsakomybė. Internetinė vaistų prekyba gali pasiūlyti daug naudos žmonėms, tačiau tuo pačiu ir sukelti jiems didelę riziką, bei rimtas pasekmes sveikatai, jei tik bus praktikuojama neatsargiai.

Internetinės vaistinės yra kelių rūšių. Vienos siūlo tradicines farmacijos paslaugas internetu – joms reikia įrodymų, kad Jūs turite gydytojo receptą vaistams. Jos apdoroja galiojančius receptus, kurie jau buvo suteikti licencijuoto gydytojo. Kitose vaistinėse dirba tikri gydytojai ir vaistininkai, kurie dar ir gali pateikti tam tikros informacijos. Tačiau neretai vaistų tiesiog neparduoda, nes žmogui visada labiausiai padės reali jo apžiūra pas gydytoją. Kartais gali būti, kad jos pasiūlys net ir vaizdo konferenciją. Tačiau tokios konsultacijos kainuoja papildomus pinigus. Bet kuriuo atveju tokios konsultacijos niekada nepakeis fizinės paciento apžiūros.

Labiausiai reikėtų susirūpinti tokiomis vaistinėmis, kurios be jokio vargo parduoda bet kokius vaistus žmonėms. Jiems tereikia tik turėti kreditinę kortelę, ar elektroninę bankininkystę. Tokios internetinės vaistinės yra laikomos neteisėtomis, nes jos net siunčia vaistus ir į kitas šalis. Tuomet ši problema tampa masinio pobūdžio. Būtent todėl yra labai svarbu, kad patys žmonės suvoktų, ką jie daro su savo sveikata. Nes juk sveikata – tai didžiausias mūsų visų turtas.