Atsakingas dermatito gydymas

Dermatito gydymas

Kontaktiniu yra  vadinamas bet kuris  dermatitas, kurį  sukėlė kokios   nors  medžiagos, kurios  kontaktuoja  su oda. Kontaktinis dermatitas gali būti  paprastas  arba  alerginis. Ir vienas ir kitas gali būti aštrus, pusiau  aštrus ir chroniškas.  Paprastas kontaktinis dermatitas  yra  sutinkamas  dažniau nei alerginis.  Jo  atsiradimo priežastis tai yra toksinių medžiagų poveikis,  epidermio naikinimas, tai išorinis  odos  sluoksnis ir odos uždegimas.   Daugelį  sudirgimą  sukeliančių medžiagų žmogus sutinka kasdienybėje, buityje ir darbe.  Vieni gali būti  silpni dirgikliai, kurie  sukelia dermatitą tik tuo  atveju jei reguliariai kontaktuoja  su oda, pavyzdžiui, plovimo priemonės, valikliai ir tirpikliai. Kitos medžiagos yra ėdžios, kurios  gali  sukelti dermatitą  po vieną kartą  patirto kontakto. Nuo  paprasto kontaktinio dermatito nėra apsaugotas  nei  vienas žmogus. Kai yra sergama dermatitu ant odos  atsiranda paraudimai, susidaro įtrūkimai, oda  išsausėja. Įprastai yra jaučiamas  silpnas  arba vidutinis  skausmas. Dažniausiai šis dermatitas  atsiranda  ant riešų, veido odos, ypatingai  akių  vokų.  Labai sunkiais  atvejais galima pastebėti  akių paburkimus, šlapiavimą.  Kartais gali  atsirasti net  skausmingos pūslės.  Dermatito gydymas tai  odos epidermio  atkūrimas  ir jo  tolimesnė  apsauga nuo dirginančių medžiagų.  Kai yra sergama  chronišku, paprastu dermatitu labai dažnai reikia  sumažinti  kontaktą  su muilu ir vandeniu,  reikia naudoti minkštinančias priemones, pavyzdžiui, kremus  ir tepalus. Kai yra pažeisti  riešai reikia  naudoti pirštines.  Aštrioje  šio  susirgimo stadijoje kartais  tenka  naudoti specialius tepalus. Beprasmiška  paskirti kokius  nors preparatus jei nėra  nustatyta su kokiomis dirginančiomis   medžiagomis  nutinka kontaktas.

Alerginis  kontaktinis dermatitas tai yra  alerginė reakcija, kurią  sukelia kokia  nors medžiaga. Ši reakcija  gali vystytis tiek po vienkartinio kontakto  su  alergenu, pavyzdžiui, kai kuriais  augalais. Tiek ir tuo  atveju jei  odą  medžiaga  veikia reguliariai, pavyzdžiui,  kvepalai.  Kontakto vietoje  pradžioje  atsiranda  labai  stiprus niežėjimas, o vėliau atsiranda bėrimas.  Kadangi  kontaktas  su  alergenu  gali  atsirasti net  po ilgo laiko, labai dažnai nepavyksta  nustatyti kontakto datos. Chroniškas  alerginis  kontaktas gali  trukti  mėnesius, o kartais net metus.  Tose  odos vietose galima pamatyti paraudimus, bėrimus ir šlapiavimą.  Lokalizacija  gali priklausyti nuo  ligą  sukėlusių priežasčių.  Kai  yra   atliekamas  dermatito gydymas gali būti naudojami  blokatoriai.  Norint, kad  gydymas  būtų  sėkmingas reikia  išsiaiškinti kas  sukelia  alergiją  ir ją reikia pašalinti.  Yra taip pavadinami dirgikliai, kurie gali  sukelti paprastą dermatitą. Tai yra  trintis, spaudimas, radiacija ir temperatūros poveikis. Kiekvienas  prisimena nudegimą, kurį jam  sukelia  dilgelė. Paprasti kontaktinio dermatito  simptomai atsiranda  labai greitai po kontakto  su dirgikliu.

Papildomi dirgikliai gali  sukelti uždegimą  tik asmenims, kurie  yra labai jautrūs.  Yra kalbama  apie tokias ligas kaip  alerginis dermatitas.  Sensibilizatorių kiekis, kurie  dirgina odą  yra  labai didelis ir jų kiekis  vis labiau auga. Tai gali  būti kremai, cheminiai buityje naudojami  elementai ir taip toliau. Alerginis  kontaktinis  dermatitas, priešingai nei paprastas, vystosi ne iš karto  po  poveikio.  Alerginei reakcijai yra reikalingas tam tikras laikas.  Odos pakitimo  sritis gali išeiti  už kontakto rėmų.  Sergant alerginiu  dermatitu  visas dėmesys  yra fokusuojamas  alergeno išreiškimui. Jis  aiškiai jūsų paklaus koks yra jūsų gyvenimo būdas, profesinė rizika, kosmetika, kurią jūs naudojate ir kitų klausimų. Kai yra  alerginis  dermatitas jis įprastai išnyksta. Jei reikia   yra  atliekami  alerginiai bandymai.  Kur kas  sudėtingesnis  yra  atopinio dermatito  gydymas.  Ši liga turi  būti gydoma  stebint  kvalifikuotam  dermatologui,  naudojant  antiseptinius preparatus ir  taip toliau.