Slaugos priemonės skirtos vyresniesiems: paklotai, sauskelnės ir kt.

paklotaiLaikas bėga nepastebimai ir dažniausiai tą pastebime visai nesunkiai. Rodos, tik ką buvome vaikai, o dabar jau patys turime vaikų ir galvojame, kad jau esame seni, o kaip tada jaustis mūsų tėvams? Jie mus augino, lepino, prižiūrėjo ir drausmino, auklėjo, ugdė, žaidė su mumis. Už visą tai ateina laikas atsilyginti tada, kai jiems sulaukia garbaus amžiaus ir pagalbos reikia jiems. Senyvo amžiaus žmonės kartais susiduria su šlapimo nelaikymo problema ir apie tai kalbėtis su savo vaikais jiems nepatogu. Kokie seni bebūtų, jie manys, kad pagalbos reikia ne jiems, o jų vaikams, nes sensta tik žmogus, o ne jo tėvystės instinktai. Minėtą problemą galimą padaryti mažiau nemalonią ir nupirkti tėvams paklotų be jų prašymo. Tiesiog parodyti nuoširdų dėmesį ir jiems padėti. Paklotai yra geri tuo, kad jų būna įvairių dydžių. Matmenys tinkami tiek tada, kai paklotai tiesiami ant lovos, tiek tada, kai reikia patiesalo ant sofos ar kėdės. Tai yra papildoma apsauga, kuri sulaiko skysčius ir saugo baldus. Mūsų tėvai sunkiai dirbo, kad turėtų tuos baldus, kuriuos turi, todėl apsaugokime tėvų turtą ir jiems nereikės jaustis nepatogiai.

Mūsų, t. y. vaikų, pareiga pasirūpinti, kad tėvai senatvėja jaustųsi gerbiami ir pilnaverčiai žmonės. Žinoma, esant ligoms ar kitokiems sutrikimas to pasiekti sunkiau, bet turime padaryti viską, kad tėvai jaustųsi kuo jaukiau. Paklotai labiausiai reikalingi nakties metu, nes kai žmogus miega, sunkiau pajausti, kada organizmui ateina laikas  šalinti per dieną susikaupusius skysčius. Problema delikati, tačiau jos gėdytis tikrai nederėtų, ypač tarp artimiausių šeimos narių. Niekada negalime būti tikri, kad tas likimas, kuris užklupo mūsų gimdytojus, neaplankys mūsų, kai būsime žili žili. Be to, senukų priežiūra yra ir labai gera ugdymo priemonė vaikams. Paklotai ir jų keitimas senoliams, aišku, ne mažų vaikų darbas, bet mažieji turi išmokti bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis. Humaniškumas – aukščiausia vertybė, nes be to būtume tik dar viena gyvūnų rūšis. Turime rūpintis vieni kitais ir rodyti gerą pavyzdį savo atžaloms.

Mes suprantame, kad kai kurie žmonės drovisi tiesiogiai pirkti tokia prekes kaip paklotai vaistinėse. Todėl, pirkėjų patogumui, vaistinės taip pat pradėjo kurtis internetines svetaines ir diegti apsipirkimą virtualioje erdvėje. Paklotai pirkti internetu bus pristatyti tiesiai į namus, o kurjeriui tikrai mažiausiai rūpi, kokią prekę jam reikia pristatyti, nes ji bus supakuota. Kurjeriui svarbiausia pristatyti laiku ir nesuklysti dėl adreso. Paklotai perkami be jokio recepto, nes tai ne vaistas, o priežiūros priemonė. Įmonė abena.lt gamina ne tik paklotus, bet ir sauskelnes suaugusiems, sauskelnes-kelnaites, odos priežiūros priemones. Danijos įmonė higienai palaikyti skirtas prekes siunčia ko ne į visus Lietuvos vaistinių tinklus, todėl paklotai randami lengvai. Manome, kad vienas svarbesnių dalykų yra tai, kad higienos prekės būtų prieinamos bet kuriam žmogui, kuriam jų reikia, kad nenukentėtų jo orumas. Slaugos priemonės reikalingos ir senelių namuose bei intensyvios terapijos skyriuose, renimacijoje. Paklotai ypač gerai sugeria skysčius, nes jų kraštai yra užtvirtinti. UAB „Abena“ tikslas pagerinti žmonių gyvenimo kokybę tada, kai šlapimo nelaikymas yra intensyvus. Juk ne veltui pensininkus imta vadinti senjorais. Mes visi norime, kad senyvo amžiaus žmonės jaustųsi gerbiami, nes grožio kultas yra pervertinamas, jis laikinas ir mes visi kada nors pasipuošime sidabriniais plaukais. Net jei plaukai bus dažyti, mes asmeniškai vis tiek žinosime savo situaciją… Senėjimo nesustabdys nei sveika gyvensena, nei plastinės chirurgijos operacijos, nes graži išvaizda nepanaikins to, kad kiekvienas organizmas turi savo biologinį amžių.