Šlapimo takų infekcija ir jos gydymas

Šlapimo takų infekcija – labai nemaloni liga, tačiau laiku pastebėjus simptomus ją galima greitai ir be jokių šalutinių požymių pagydyti. Ne kiekvienas iš karto galime suprasti, ar mums jau yra šlapimo takų infekcija, ar tiesiog pūslės uždegimas, kadangi simptomai yra labai sauskelnes suaugusiemspanašūs. Tokiais atvejais, kai jaučiame tik nestiprius simptomus, visada geriausia bus įsigyti kokių nors patikimų medikamentų, pavyzdžiui, urosept, iš vaistinės. Įvairūs vaistai, tokie, kaip urosept, vaistinėse gali būti parduodami ir be recepto, tačiau patiems geriau jau nesavivaliauti ir pasitarti su gydytoju, ar vaistininku. Kiekvienas žmogus gali skirtingai pakelti skausmą, todėl kai kurie jų gali net ir nesuprasti, kad jiems jau yra prasidėjęs rimtas šlapimo pūslės uždegimas, ar šlapimo takų infekcija. Ateičiai geriau jau bus, jeigu būsite susipažinę su tam tikrais simptomais ir bent jau žinosite, kas yra ta šlapimo takų infekcija.

Pirmiausia įsiminkite, kad jeigu Jūs esate moteris, tai pasigauti įvairias ligas, susijusias su visa šlapimo sistema, Jums yra paprasčiau. Tikrai gana nemažai moterų, kurios bent kartą savo gyvenime susiduria su kokiomis nors ligomis, siejamomis su šlapimo sistema. Ir kas blogiausia, kad tokios ligos, kai jau vieną kartą susergame, turi tendenciją pasikartoti. Moterų visa šlapimo takų sistema yra kitokia nei vyrų, todėl joms ir yra lengviau pasigauti tokias infekcijas. Taip yra todėl, kad šlaplė (nedidelis vamzdelis išorinėje šlapimo pūslės pusėje) yra netoli išangės, o bakterijos iš storosios žarnos gali nesunkiai patekti ir į šlaplę.  Vėliau infekcija gali nukeliauti ir į šlapimo pūslę, o jeigu dar ji ir bus negydoma, galima labai stipriai pakenkti savo inkstams. Pas moteris visa prieiga prie pūslės bakterijoms yra atviresnė, todėl jos turi daug labiau saugotis tokių susirgimų.

Norėdami nustatyti, kad Jums pasireiškė ši liga, turite atkreipti dėmesį štai į šiuos simptomus:

  • Deginimo pojūtis šlapinantis;
  • Dažnas ir stiprus noras šlapintis, tačiau to padaryti neišeina normaliais kiekiais;
  • Skausmas arba spaudimo jausmas nugaroje, arba apatinėje pilvo dalyje;
  • Tamsus, kruvinas ir keistas šlapimas;
  • Nuovargis;
  • Karščiavimas ir šaltkrėtis (ženklas, kad infekcija galimai jau pasiekė ir inkstus).

Jeigu įtariate, kad Jums prasidėjo šlapimo takų infekcija, arba šlapimo pūslės uždegimas, kuo skubiau kreipkitės į medikus. Greičiausiai Jums teks naudoti antibiotikus, kad galėtumėte kuo greičiau pasveikti. Jums bus atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai, o galbūt ir dar kokie nors tyrimai, kurių dėka bus galima patvirtinti, arba paneigti šią diagnozę. Tiesa, geriant antibiotikus, reikia atsiminti, kad reikės juos gerti tiek laiko, kiek paskyrė daktaras. Nesvarbu, kad nuo antibiotikų, Jūs labai greitai pasijausite geriau, tačiau sugerti vistiek reikia visą kursą. Tik taip visos bakterijos bus galutinai pašalintos iš visos šlapimo takų sistemos. Taip pat reikės gerti ir daug vandens. Jums gali praversti ir kokia nors šildanti pagalvėlė, kurią galėsite dėti sau ant pilvo, apatinėje jo dalyje, kad galėtumėte sumažinti skausmus.

O šiaip, jeigu simptomai yra labai silpni, reikia kuo skubiau imtis paprastesnių, nei antibiotikai, gydymo formų. Tam puikiai tiks urosept, arba spanguolių sultys. Sultys turi būti grynos, arba vaistinėse galite įsigyti specialių vaistinių kapsulių su spanguolėmis. Taip pat gali padėti ir meškauogių arbata. Spanguolės neleidžia veistis toms šlapimo takų infekcijoms. Visada galite pasikonsultuoti su savo gydytoju, ar vaistininku ir jie patars Jums, ką geriausiai bus Jums daryti tokiais atvejais.