Eukalipto tepalas

essentialoileuclyptusEukalipto medis, dar kitaip žinomas, kaip Tasmanijos yra visžalis medis, kurio gimtine yra laikoma Australija. Šis medis yra laikomas pagrindiniu koalų maisto šaltinių. Nors šis medis suteikia nuostabią mitybos paramą laukiniams gyvūnams, tačiau dar yra išgaunami eteriniai aliejai ir gaminamas eukalipto tepalas, iš eukalipto lapų, kuris turi daug galingų gydomųjų savybių. Eukalipto tepalas – puiki priemonė nuo daugelio susirgimų.

Pasak anglų tautosakos, vienas anglų naujakurys labai senai kirviu netyčia beveik nusikirto visą savo nykštį. Jo tėvas labai gerai nusimanė aborigenų liaudies mediciną ir patarė, kad tas savo sužeistą vietą sandariai surištų eukalipto lapų tvarsčiu, aplink tą pjūvį, kuris jau buvo užsiūtas. Yra akivaizdu, kad jau net aborigenainaudojo eukaliptą, norint išsigydyti visokias žaizdas. Vėliau, kai chirurgas pamatė to žmogelio nykštį, labai nustebo, kad jo nykštys išgijo labai greitai ir be jokių infekcijos pėdsakų. Visas šis dalykas ėmė labai plisti visoje Australijoje, todėl vienas vaistininkas, vardu Džosefas Bosistas, ėmė gaminti eukalipto tepalą ir komerciniais tikslais, 1852 metais. Netrukus po to kilo diėja šį preparatą ir distiliuoti. Tai pirmą kartą įvyko Melburne. Įdomu yra ir tai, kad maži Australijos miesteliaiatrado, kad eukalipto aliejus gali būti konvertuojamas į dujas, kurios gali šviesti namuose, viešbučiuose ir įvairiose parduotuvėse. Tai apskritai yra viena stipriausių formų visoje medicinoje.

Šiandien eukalipto aliejus irgi turi labai plačią panaudojimo sferą, ypač, kalbant apie žmonių sveikatą. Pavyzdžiui, eukaliptas gali padėti mums įveikti peršalimą ir gripą. Eukaliptas lengvina atsikosėjimą, padeda išvalyti iš kūno toksinus ir kenksmingus mikroorganizmus, kurie gali sukelti musm ir pykinimą. Vienas iš efektyviausių būdų, kaip mes galime panaudoti eukaliptą peršalus, tai įlašinti keletą lašų eukalipto eterinio aliejaus į savo difuzorių prieš miegą. Taip galima pajausti gydymo naudą visos nakties metu. Taip pat galima pasidaryti ir garines pirtis, kai sergame stipriau. Galima tiesiog pakvėpuoti eukalipto aliejaus garais vandenyje. Tada reikėtų įsilašinti į puodą apie dešimt lašų. Garais kvėpuoti reikėtų galvą uždengus rankšluoščiu.

Taip pat yra verta žinoti, kad keli lašai eukalipto eterinio aliejaus, sumaišyti su kokosų ar alyvuogių aliejumi – suteikia puikų drėkinimo būdą Jūsų plaukams. Tai labai padeda apsisaugoti ir nuo pleiskanų ir nuo galvos niežulio. Eukalipto aliejus netgi yra naudojamas, kaip antūrali priemonė nuo utėlių, vietoj to, kad naudoti chemines medžiagas.

Eukaliptas yra ir puikus prausiklis, kuris efektuviai pašalina riebalus ir nešvarumus nuo odos, kurie susikaupia per visą darbo dieną. Jūs net gi galite atjauninti savo skaudančias rankas, ar kojas, kai eukalipto tirpalo įpilate kartu į vonią su specialiomis vonios druskomis.

Vieni tyrimai taip pat įrodė, kad eukalipto naudojimas buvo veiksmingas gydant sinusitą. Pacientai patyrė greitesnį pagerėjimą, kai norėjo įveikti kokią nors alergiją, slogą, ar sinusitą. Taip pat yra rekomenduojama su eukalipto tirpalu ir skalauti gerklę.

Namuose eukaliptas labai kvepia, suteikia tikrai malonų ir šviežią aromatą. Tačiau jis dar ir turi daug antimikrobinių savybių. Jį galite naudoti bemaž su visais namuose naudojamais buitiniais valiklais, su muilu, skalbimo milteliais, langų valikliu ir t.t.

Kaip jau supratote, čia buvo paminėta tik labai nedaug gerųjų eukalipto savybių. Šis augalas yra laikomas tiesiog stebuklingu, todėl mes tikrai rekomenduojame Jums turėti namuose eterinio eukalipto aliejaus, arba eukalipto tepalo. Tai tikrai labai praverčia gyvenime.