Melatoninas tai jūsų saldus miegas

Melatoninas

Melatoninas tai yra hormonas, kuri išskiria  epifizė. Taip pat jis dar kitaip  vadinamas miego arba tamsos hormone.  Melatoninas organizme yra atsakingas už  miego ritmą, gylį ir kokybę ir taip pat teigiamai veikia organizmą.   Melatoninio kiekis organizme priklauso nuo   žmogaus paros ritmo ir taip pat nuo apšvietimo lygio. Naktį  yra gaminama 70 procentų šio hormone, be to gamybos pikas yra  antra valanda  nakties.  Atitinkamai darbas naktimis, ryški šviesa naktį, laiko juostų kitimas daro įtaką melatonino lygiui kraujyje.  Be to, kaip teigia tyrimai, buvo tiriami akli žmonės  pas kuriuos melanino lygis negali priklausyti nuo apšvietimo buvo parodyta, kad hormone išsiskirimas  taip pat yra miegas ritmingas, tai yra  išauga melatonino išskirimas, tačiau ciklai laisvai sujungiami, taip nutinka ir tada, kai  keičiasi laiko zonos.  Melatonino vaidmuo  sezoniniame ir paros ritme yra  tikrai didelis.  Be to , žiemą malatonino gamyba  vyksta aktyviau, nei vasara.  Su amžiumi meltonino išsiskirimas mažėja.  80 metų  melatonino gamyba naktį sumažėja net 10 kartų palyginus su 10 metų vaiku.  Kai  žmogaus organizme naktį nepakanka melatonino jį kamuoja nemiga, miegas tampa neramus ir labai jautrus.  Žmonėms, kurie yra vyresni nei 40 metų melatoninas yra labai  aktualus, kadangi jis gali padėti atkurti organizmo bioritmą, pašalinti nuovargį ir taip pat  padėti sveikai miegoti. Gilaus miego metu yra atkuriama nervinė sistema, atsipalaiduoja raumenys atsinaujina vidiniai organai. Taiga melatoninas teikia šią naudą:

  1. Pagerėja miego kokybė, gylis ir periodiškumas.

Melatoninas padeda  lengviau užmigti, pašalina dienos mieguistumą, atkuria natūralų miego bioritmą, padaro miegą  gilesniu ir stipresniu.  Visa tai jums  suteikia galimybę   geriau išsimiegoti per trumpą laiko tarpą, padeda įveikti nemigą, padeda įveikti rytinį tingumą  ir dirglumą.  Kadangi melatoninas reguliuoja daugybę kitų hormonų, todėl jis taip pat veikia kitus organizmo ciklinius procesus, tokius kaip spaudimas, širdies ritmas, menstruacijų ciklas, sezoninė depresija, imunitetas ir kita.

  1. Melatoninas yra antioksidantas, sulėtina senėjimo procesą

Tai yra vienas iš stipriausių žinomų antioksidantų.  Jis neutralizuoja destruktyvias rūgštinimo proceso pasekmes, o tai yra  pagrindinė senėjimo priežastis.  Melatoninas yra ypatingas tuo, kad  jis yra tirpus tiek riebaluose, tiek ir vandenyje. Jo molekulės yra labai mažos, tai leidžia  joms apsaugoti DNR molekules.  Būtent  jas nuo neigiamo poveikio apsaugo  melatoninas.  Taip pat yra duomenys, kad melatoninas gali lokalizuotis  ir ląstelių branduoliuose , anksčiau buvo manoma, kad tik plazmoje. Tokiu būdu yra apsaugomos makro molekulės esančias ląstelių struktūrose.

  1. Sustiprina  imunitetą

Visi puikiai žino, kad  imuninė, endokrininė ir nervinė sistema labai glaudžiai susijusi tarpusavyje ir ne ką  mažiau svarbų vaidmenį čia vaidina būtent melatoninas. Melatoninas  padeda  palaikyti imunitetą tiek, kai organizmas yra veikiamas nervinių stresų, ligų, infekcijų, tiek ir bendrai gyvenime. Melatoninas  aktyvuoja T-helper ląsteles ir fagocitus, taip pat skatina  citokklino gamybą ir sulėtina   vėžinių ląstelių augimą.

  1. Gerėja psichologinė būklė, pasižymi antiseptiniu  poveikiu

Tyrimai parodė, kad epifizas (geležis, kuris gamina melatoniną )yra  viena iš organizmą apsaugančios sistemos dalių, ji apsaugo organizmą  nuo streso.  Melatoninas  pašalina įtampą, stabilizuoja endokrininę sistemą, subalansuoja stresą ir likviduoja adrenalino perteklių.

  1. Taip pat melatoninas daro įtaką endokrininės  organizmo sistemos veiklai, normalizuoja  arterinį spaudimą, taip pat dalyvauja  smegenų ląstelių  veikloje ir pašalina kai kuriuos  rūšies galvos skausmus.

Taigi melatoninas tai yra būtinas organizmo hormonas, kadangi jo trūkumas  gali net sukelti, kai kurias ligas, todėl norint papildyti šio hormono atsargas gali būti vartojami maisto papildai.