Ne paslaptis, kad didelė dalis verslo persikėlė į internetą. Internetinių svetainių jau dabar yra nesuskaičiuojami kiekiai. Ką tai reiškia, kad ne vien verslininkai kuria svetaines, bet ir kiti juridiniai asmenys bei fiziniai asmenys. O kaip jūs manote, ar vaistinės yra verslo įmonės ar nekomercinės įmonės? Viena ašku, ne pelno siekiančia organizacija nepavadinsi nei vienos vaistinės, nes visur vaistai kainuoja didelius pinigus. Galbūt iš dalies dėl to internete atsirado vaistinės svetainės, kur parduodami vaistai internetu? Jei yra galimybė internetu nuspirkti maisto produktus su pristatymu į namus prie pat durų, tai kodėl negalima nusipirkti vaistų internetu? Galima! Tik klausimas, ar visi tai moka… Didelė dilema vaistininkams, vaistinių savininkams yra tai, kad didžioji dalis senyvo amžiaus žmonių nemoka naudotis kompiuteriu, vadinasi, ir vaistų internetu nenusipirks. Vaistai internetu iš pradžių ir jaunimui atrodė keistai. Pimoji vaistinė Lietuvoje susikūrusi internetinę svetainę buvo lydima įvairiausių komentarų, tikrai ne visada teigiamų, bet juk visada skeptiškai žiūrima į naujus dalykus. Dabar visuomenė jau pripratusi, kad vaistai internetu parduodami taip pat sėkmingai kaip ir drabužiai, namų apyvokos daiktai ir kt.Vaistai internetu tapo paprastas apsipirkimas, kurio žmonės nebesureikšmina. Tik lieka neišspręstas klausimas tai, kad senesni žmonės internetu neapsiperka.
Kas daugiausiai vartoja vaistų? Žinoma, kad senyvi asmenys, nes su vis didesniu amžiumi sunkiau išlikti sveikam. Senoliams sunku vaikščioti, netgi skausmingas gali būti vaikščiojimas, ne veltui jie remiasi lazdomis, kad mažiau skaudėtų silpnesnę koją. Vaistų nusipirkimas internetu palengvintų ne vieno seno žmogaus gyvenimą. Vieną vertus seniems žmonėms yra net labai rekomenduoama vaikščioti, kad nors kiek suaktyvintų kraujotaką, kita vertus, kai vaikščiojimas yra tikrai skausmingas, varginti kojas gali būti ir nenaudinga. Tagi, kaip visada ir visur kiekvieno žmogaus situacija yra unikali. Bet pagalvokime, ar tikrai niekas nepasirūpino, kad seni žmonės mokėtų naudotis kompiuteriu ir internetu? Juk bibliotekose buvo įrengtos kompiuterių klasės, kuriose galima nemokamai pasinaudoti internetu, neturint namuose kompiuterio. Taip pat bibliotekos organizavo mokymosi dirbti kompiuteriu kursus suaugusiesiems, kuriuos sėkmingai galėjo lankyti ir seni žmonės, jei tik turėjo pakankamai noro ir sveikatos. Palankę kursus tikrai gali naudotis internetu ir būdami namuose. Juk neretai senukai gyvena su vieno iš savo vaikų šeima. Tai reiškia, kad namuose tikrai yra kompiuteris. Jei senoliui vis tiek nepavyksta pačiam nusipirkti tai, ko jam reikia, tai visada yra vaikai ir anūkai. Jų dėka vaistai internetu gali būti nupirkti labai greitai ir patogiai. Tai tik dar kartą pabrėžia, jog šeimos nariai turi laikytis kartu ir padėti vieni kitiems. Išmokyti naudotis internetu senelius gali ir jų anūkai, o ne tik svetimi bibliotekininkai, tereikia turėti kantrybės.
Dar vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti. Kadangi dabar dauguma vaistinių turi internetines svetaines, tapo kur kas paprasčiau patikrinti, kur konkretus vaistas kainuoja pigiau. Pensijos nėra labai didelės, todėl senyviems žmonėms turėtų būti aktualu. Be to, kartais vaistai internetu turi didesnę nuolaidą nei perkant pačioje vaistinėje. Taip žmonės yra dar labiau pratinami prie apsipirkinėjimo internetu. Gerai tai ar blogai, palieka spręsti jums.
Ir paskutinis niuansas yra tas, kad perkami receptiniai vaistai internetu vis tiek turi būti perkami tik turint receptą. Kurjeris, pristatantis vaistus į namus, prieš atiduodamas vaistus ir paimdamas mokestį už juos (jei nebuvo mokėta internetiniu pavedimu), paprašys pateikti galiojantį receptą ir jį paims arba užantspauduos, kad juo nebūtų galima pasinaudoti du kartus.