Gydomas šlapimo nelaikymas moterims

Šlapimo nelaikymas moterims

                       Apie 50 procentų moterų nors vieną  kartą gyvenime susidūrė su tokia problema kaip  šlapimo nelaikymas. Priklausomai nuo to kokie  faktoriai sukelia šlapimo nelaikymą jis  gali  būti  skirstomas į stresinį, imperatyvų ir  mišrų.  Šlapimo nelaikymas moterims labai dažnai  yra  susijęs  su nėštumu, gimdymu,  chirurginiu įsikišimu, bei pagyvenusiu  amžiumi. Kokie  faktoriai įtakoja šlapimo nelaikymo atsiradimą moterims?   Tai gali  būti paveldimumas, nutukimas, neurologiniai  susirgimai,  cukrinis diabetas, anemija, bei kai kurių  vaistų pašalinis poveikis.   Pagrindiniai šlapimo  nelaikymo  simptomai tai yra nevalingas  šlapimo  išsiskyrimais įvairiais kiekiais.  Taigi  kokie yra  šios ligos  simptomai? Stresinis šlapimo nelaikymas moterims  užima apie 50 procentų visų  susirgimų.  Jis  atsiranda čiaudėjant, kosėjant, esant  fiziniam krūviui, juokiantis ir taip toliau.  Imperatyvus  šlapimo nelaikymas išskiria  tuo, kad  šlapimo neįmanoma  sulaikyti.  Priežastis  yra  hyper aktyvi  šlapimo pūslė, net mažas  šlapimo kiekis  sukelia  norą šlapintis.  Tai  įtakoja ir kai kurie  išoriniai  faktoriai.  Kai  yra pastebimos  problemos  susijusios su šlapimo nelaikymu galima iš karto be kuklumo kreiptis į gydytoją-urologą. Jis gali nustatytu kokios priežastys paskatino šią ligą ir gali paskirti tinkamiausią gydymą.   Negalima  gydytis savarankiškai, kadangi  jūs tokiu būdu galite tik  pakenkti situacijai.  Tik profesionalus  gydytojas  sugebės nustatyti  kokie  faktoriai įtakoja  šlapimo nelaikymą moterims ir kaip kovoti su  priežastimis ir pasekmėmis.  Jei  šlapimo nelaikymas moterims   atsirado dėl infekcinės ligos, tokiu  atveju jums  bus  paskirtas  antibiotikų kursas. Jei negalavimą  sukėlė stresas tokiu būdu turi  būti pakeista moters  psichologinė  būklė.  Bet kokiu  atveju  gydymas turi būti  atliekamas  kompleksiškai. Be vaistinių  preparatų gydytojas taip pat paskiria specialią  dietą  ir  fizinius pratimus.

Kai  yra  gydomas šlapimo nelaikymas moterims  gali būti  naudojama lazerinė  terapija.  Procedūra  yra  atliekama be jokio skausmo ir operacijos.  Kuo anksčiau jūs kreipsitės į gydytojus  tuo trumpesnis  bus gydymo kursas.  Ligos  nepavyks išvengti, tačiau, reikia  žinoti kelis  faktorius, kurie gali turėti tam tikrą  įtaką tai  rūkymas  ir nutukimas. Tabako  rūkymas  tai yra dažno kosulio  priežastis, tai  silpnina  uretrą. Nikotinas taip pat  tiesiogiai paveikia  raumenis ir sukelia  jų  susitraukimus.  Jis neleidžia tinkamai  funkcionuoti  estrogenui, o tai neigiamai įtakoja  šlapimo  pūslės  funkcionavimą.  Jei yra kalbama  apie nutukimą, tokiu atveju tai savaime  nėra  šapimo nelaikymo priežastis, tačiau tai labai  stipriai  apsunkina padėtį.  Jei moteris  yra labai nutukusi, tokiu atveju jos šlapimo pūslė turi būti saugoma  po kilogramais.  Kai moteris turi dešimt  arba dvidešimt kilogramų nereikalingo svorio tokiu  atveju su laiku  tai taps priežastimi, kad organizmas  susidėvės.

Kai yra gydomas  šlapimo nelaikymas moterims  tabletėmis tai gali paveikti  motes nervų  sistemą ir  suteiks galimybę patenkinti šlapimo pūslės poreikius.  Vaistų yra  labai daug,  taip pat jie  turi ne vieną trūkumą, kadangi jie gali  veikti ne pačią šlapimo pūslę ir tai gali sukelti pašalinį poveikį.  Kuo vaistai  bus brangesni tuo mažiau jie turės pašalinių poveikių, tačiau  senų ir naujų  preparatų  poveikis yra panašus.  Taip pat gydymo metu gali  būti naudojamas  botokas, kuris  yra suleidžiamas į šlapimo pūslės sieneles.  Tačiau ši procedūra  turės  būti periodiškai kartojama. Kai moteris  serga šlapimo   nelaikymu, kuris  yra susijęs  su amžiumi tokiu būdu paminėtas  gydymo metodas  bus efektyvus. Bet kokiu  atveju gydytojai rekomenduoja  fizinius  pratimus. Kai kuriuos iš jūs  galite atlikti savarankiškai, pavyzdžiui,  Kegelio  pratimus, kurie  bus  naudingi ir sustiprins jūsų raumenis.