Šlapimo nelaikymo moterims gydymas yra įmanomas

Šlapimo nelaikymas moterims

Šlapimo nelaikymas tai yra nekontroliuojamas ir nesąmoningas šlapinimasis. Tokia problema atsiranda pas moteris, kurios daugiau nei 40 metų. Tokiu būdu suprastėja moters savijauta ir jos gyvenimo kokybė. Todėl yra būtina kaip galima greičiau pradėti gydymą. Dažniausiai šlapimo nelaikymas moterims atsiranda būtent po gimdymo. Tokios ligos susirgimo rizika priklauso nuo to kiek kartu yra gimdžiusauskelnes suaugusiems2si moteris. Priežastis yra ta, kad pakinta organizmo mažojo dubens būklė, netinkamai funkcionuoja sfinkteris, gali būti įtrūkę raumenys ir kita. Šlapimo nelaikymas moterims dažniausiai atsiranda po gimdymo, taip yra kadangi mažajam dubeniui tenka didelis krūvis. Kai vaikas slenka gimdos takais yra pastebimas minkštų audinių suspaudimas, todėl gali sutrikti kraujotaka. Taip pat šios ligos vystymuisi daro įtaką didelis svoris, kai kurie vaistai, infekcijos, klimaksas, netinkama mityba. Pradedant nuo tam tikro amžiaus, taip vadinamas stresinis šlapimo nelaikymas yra diagnozuojamas labai dažnai. Jei moterį kamuoja stresinis šlapimo nelaikymas ir šlapimas išsiskiria čiaudėjant arba jaučiant fizinį krūvį. Specialistai išskiria kelias šios ligos rūšis, tai gali būti urgentinis šlapimo nelaikymas, kuris pasireiškia, kai labai greitai atsiranda noras šlapintis, o tai yra susiję su šlapimo pūslės hyper aktyvumu. Skersinis šlapimo nelaikymas atsiranda, kai yra jaučiama įtampa ir padidėjęs vidinis spaudimas, mechaniškai spaudžiama šlapimo pūslė. Taip pat gali būti mišrus negalavimas. Tokia liga atsiranda esant nėštumui, traumoms, kai yra pažeidžiami nerviniai ir raumenų audiniai, taip pat negalavimas gali atsirasti po ligų arba radiacijos poveikio.

Šlapimo nelaikymas moterims gali pareikalauti, kad būtų atliekama diagnostika. Pradžioje specialistas atliks lytinių organų apžiūrą ir nustatys galimus pakitimus. Vėliau iš gimdos kaklelio yra paimamas tepinėlis. Taip pat diagnostika yra atliekama su ultragarsinio tyrimo pagalba, kai yra tyrimą šlapimo pūslė ir inkstai. Taip pat gali būti atliekami ir kiti tyrimai norint nustatyti šios ligos priežastis. Tačiau kokie yra pagrindiniai šlapimo nelaikymo gydymo būdai? Yra naudojami keli gydymo būdai, tai yra chirurginis ir konservatyvus. Šlapimo nelaikymas moterims, kai jis yra gydomas konservatyviais gydymo būdais yra rekomenduojamas pacientėms su nelabai ryškiais simptomais arba ligonėms, kurios turi aukštą chirurginės terapijos riziką. Paprastai konservatyvus gydymas yra pradedamas atliekant specialius pratimus tam, kad būtų sustiprinami dubens raumenys. Tam, kad būtų normalizuojama šlapimo pūslės funkcija yra pasitelkiama fizioterapija. Chirurginis gydymas yra rekomenduojamas tam, kad būtų sukurta papildoma atrama šlapimo kanalui. Tam, kad ši liga neatsirastu dar kartą yra būtina laiku diagnozuoti ligą. Taip pat norint išvengti pakartotino susirgimo jums derėtų kurį laiką vengti kavos ir alkoholio.

Šlapimo nelaikymas moterims gali būti efektyviai pašalinamas atliekant Kegelio pratimus, kurie tvirtina dubens raumenis. Tam, kad būtų gaunamas rezultatas pratimai turi būti atliekami reguliariai. Taip pat moterims yra būtina stebėti mitybos režimą ir iš raciono pašalinti produktus, kurie dirgina šlapimo pūslę, tai yra šokoladas, kava, miltiniai patiekalai ir kita. Taip pat gali būti atliekamos ir chirurginės operacijos, kurios pašalina šlapimo nelaikymą. Yra sumažinamas spaudimas raumenims ir jie mažiau susitraukia, kai kosėjama, juokiamasi ir čiaudėjama. Tai pašalina pagrindinę stresinio šlapimo nelaikymo priežastį. Kai ši liga yra gydoma laiku tokiu atveju ji gali būti išgydoma iki galo arba bent jau pasireikš kur kas rečiau. Tačiau egzistuoja ir šios ligos profilaktika, tai yra visų infekcinių ligų pašalinimas, streso vengimas, sveikas gyvenimo būdas ir žinoma Kegelio pratimai.