Žvynelinė dažna liga

Žvynelinė

                             Žvynelinė tai  yra  chroniška, tačiau neinfekcinė odos liga,  kurios pasakoje atsiranda raudoni bėrimai, kurie pleiskanoja.  Būtent  tokie simptomai yra  būdingi šiai ligai ir apibūdiną  šią dermatologinę problemą. Sergant šia odos liga  odos ląstelės dalinasi praktiškai trisdešimt kartų  greičiau. Kadangi  jos nesuspėja pilnai  subręsti, yra prarandami  tarp ląstelių  esantys  kontaktai.  Į šį  patologinį procesą  yra  įtraukiama  ir organizmo imuninė  sistema.  Apsauginiai  elementai  yra nukreipiami kovoti  su  savo ląstelėmis, tai sukelia chronišką  uždegimą pažeistame  odos židinyje.  Egzistuoja  pakankamai  daug  žvynelinės  klasifikacijos, kurių pagrindas yra  ligos  sunkumo  būklė,  bėrimo pobūdis,  pažeidimo vieta  ir kita.  Dažniausiai yra išskiriamos tam tikros  žvynelinės  rūšys tai yra  vulgarioji ligos  rūšis, kuria  sergama dažniausiai.  Ši  ligos  rūšys yra apibūdinama, kai atsiranda  tradiciniai bėrimai. Taip pat yra  lašo formos  žvynelinė, kuri  užima trečią vietą pagal  paplitimą ir yra diagnozuojama  kas dešimtam pacientui.  Be to, atsiranda pakankamai smulkūs  bėrimai, tačiau jų  būna labai daug, jos išplinta  visame kūne.  Taip pat yra delnų ir pėdų žvynelinės  rūšis, kai bėrimai  pastebimi tam tikrose  odos vietose.   Eksudatyvinė  žvynelinė  išsiskiria  tuo, kad turi geltonojo  skysčio, kuris patenka į organizmą, todėl bėrimai  atrodo  sulipę ir keičia  spalvą.  Eritrodermija  tai yra  sunki žvynelinės  forma, kadangi  sergant šia ligos rūšimi yra  pažeidžiamas  visas odos paviršius ir   atsiranda  sisteminės reakcijos,pavyzdžiui, temperatūra, padidėja  limfmazgiai, bei pažeidžiamas  odos  sluoksnis.  Žvynelinės artritas pažeidžia sąnarius.

Žvynelinė turi tam tikrus  simptomus, tai yra  uždegimas, raudonos ir pleiskanojančios  dėmės, kurios  sukelia labai  stiprų niežulį.  Kai yra sergama  žvyneline  atitinkamai  yra pažeidžiama oda, kuri  yra  tose kūno  vietose, kurios lankstosi, pavyzdžiui, alkūnėse ir  keliuose,  didžiuosiuose sąnariuose.  Žvynelinė pakankamai dažnai  atsiranda  ant galvos, ten kur auga plaukai ir tose  vietose, kuriose dažnai  patiriamos traumos  arba  vyksta  trintis.  Be odos taip pat kenčia ir nagai, plaukai, bei sąnariai ir net vidaus organai. Pakitimai  ant nago plokštelės prasideda   nuo pagrindo ir vėliau pereina į panages.  Vėliau nago paviršius  yra labai pažeidžiamas ir ant jo susidaro įspaudai, tai yra antpirščio simptomas.  Žvynelinės  sukeltas  atritąs prasideda nuo mažųjų sąnarių pažeidimo, yra jaučiamas skausmas ir  pastebimas  uždegimas.  Taip pat  žvynelinei yra būdingas odos  niežėjimas, tokiu būdu susidaro odos įtrūkimai, bei kraujosruvos.  Traumotose  vietose gali  pradėti daugintis  patogeniniai mikrobai, o tai gali  sukelti infekciją ir skatinat dermatito  vystymąsi.

Kadangi žvynelinė tai yra  chroniška liga, tokiu  atveju jos neįmanoma pilnai išgydyti. Tačiau galima ženkliai palengvinti paciento  būklę,  sumažėja klinikiniai  požymiai.  Yra daugybė  šios ligos gydymo  metodų.  Tačiau  pasirinkti  teisingą strategiją, kuri užtikrins ilgalaikę ir  patvarią  remisiją gali tik tikri specialistai. Todėl jei jūs  pastebėjote   aukščiau paminėtus  simptomus yra  būtina greičiau kreiptis į gydytoją, kuris atliks nuskausminimą, atliks tyrimus ir pagal gautus rezultatus nustatys  diagnozę.  Visi   vaistiniai  preparatai ir tepaliukai pašalina  tik pasekmes ir išorinius žvynelinės  simptomus.  Tačiau  iš tiesų pradžioje turi  būti pašalinama šios ligos priežastis, kad būtų pasiekiama ilgalaikė remisija. Kai yra  atliekamas  gydymas gali būti paskiriama net   speciali dieta.  Tam, kad būtų išvengiama  recidyvų  turi būti priimamos jūros vonios, ultravioletiniai  spinduliai, atliekama vitaminų terapija ir kiti  gydymo būdai.  Neracionalus žvynelinės gydymas labai dažnai šį procesą dar labiau pablogina,  liga  pereina į sunkią formą, dažnai  prisijungia  antrinės  infekcijos ir susidaro furnikulai, hidradenitai. Todėl žvynelinės gydymas būtinai turi prasidėti nuo  konsultacijos  su dermatologu.