Šlapimo nelaikymas moterims atsiranda dėl įvairių priežasčių

Šlapimo nelaikymas moterims

                 Šlapimo nelaikymas, tai yra nevalingas ir nekontroliuojamas šlapimo išsiskyrimas. Ir  su šia problema gali susidurti kiekvienas žmogus.  Dažniausiai ši problema kamuoja moteris, kadangi  jos turi ypatingą anatominį poveikį. Pagal  statistiką apie 40 procentų moterų po 40 metų kenčia  šlapimo nelaikymu.  Nežiūrint į tai, kad ši problema atrodo nelabai svarbi, tačiau šlapimo  nelaikymas moterims sumažina  moters  gyvenimo kokybę.  Labai dažnai  ši problema kamuoja  moteris  ir  medikai į šią problemą  taip pakankamai aplaidžiai žiūri į šią problemą.  Kaip teigia  apklausos daugiau  nei 60 procentų daktarų klausia pacientų  apie  tai  ar jos  šlapimo nelaikymą. Labai dažnai ligoniai  pasitaria  vienas  su kitu dėl šlapimo nelaikymo, o ne  su gydytoju. Tokiu būdu  šlapimo nelaikymas tampa tarsi  normaliu reiškiniu, ypatingai pagyvenusio  amžiaus  moterims ir net tada, kai moterys  suserga menopauze.  Dėl kokių priežasčių dažniausiai kamuoja  šlapimo nelaikymas?  Jei  moteris patyrė daug problemų, traumų arba sudėtingų gimdymų. Jei moteriai buvo operuoti mažojo dubens organai.  Taip pat šlapimo nelaikymas moterims  gali  atsirasti dėl  sunkiosios atletikos ir kitų  sporto rūšių.  Sunkus  fizinis krūvis taip pat gali paskatinti tokių problemų atsiradimą, nutukimas taip pat daro įtaką  šiam procesui.  Jei  moterį kamuoja  chroniškos ligos  tokiu  atveju  taip pat gali  būti  pastebimas šlapimo  nelaikymas. Taip pat gali šlapimo nelaikymą  sukelti hormonų pakitimai. Jei moteris patyrė nugaros smegenų traumas, jei yra sergama skleroze, sergama cukraus diabetu,  o galbūt pas  jus yra hyperaktyvi šlapimo pūslė ir kita.
Šlapimo nelaikymas moterims  gali įvykti dėl įvairių priežasčių.  Kai pakinta dubens organai, pavyzdžiui, šlapimo pūslė, šlapimo kanalėliai ir kiti  dubens organai.  Tokie  sunkumai įvyksta, kai  moteris  gimdo daug kartų  arba labai sunkiai.  Normalų šlapimo  išsiskyrimą užtikrina  normali  šlapimo pūslė, šlapimo kanalų, jų raumenų ir raiščių  funkcionavimas, kurie  sulaiko šlapimo pūslės  ir dubens raumenų sulaikymą. Taip pat šlapimo nelaikymas moterims gali atsirasti klimakso metu, kuris skatina  audinių senėjimą, gleivinės atrofiją, o tai ir sukelia šlapimo nelaikymą.  Be to, šlapimą nelaikymą  gali sukelti nervinės  sistemos pakitimai, kurie skatina dubens organų  funkcionavimo  sutrikimą, tai gali būti nugaros traumos, kraujotakos  sutrikimai nugaros  smegenyse, bei uždegiminiai procesai stuburo smegenyse ir kitos ligos.
Kokie  rizikos  faktoriai įtakoja, kad atsiranda šlapimo nelaikymas  moterims? Tai įtakoja amžius, kai pastebima  labai aiški tendencija, kai yra pastebimas dažnesnis šlapinimasis  dėl fascialinio  agaro   atsipalaidavimo, kuris palaiko uretrą. Vienas iš kenksmingų faktorių yra paveldimumas. Egzistuoja įrodymai, kad  paveldimumas  nulemia  jungiamųjų audinių displaziją, jos  silpnumą. Jau ne vieni tyrimai įrodė, kad yra įrodytas tam tikras ryšis tarp nutukimo ir šlapimo nelaikymo. Be to,  kai  moteris  sulieknėdavo šlapimo išsiskyrimo dažnumas  sumažėdavo. Taip pat yra  įrodyta, kad nėštumas ir  gimdymas padidina šlapimo išsiskyrimo dažnumą. Yra įdomus  tas faktas, kad cezario pjūvis  neturi jokio privalumo prieš natūralų gimdymą. Tai yra  pasirinkti  cezario pjūvį tam, kad išvengtumėte  stresinio šlapimo nelaikymo tikrai neverta.  Turimi tam tikri duomenys, kad stresinis šlapimo nelaikymas dažniausiai nutinka būtent rūkančioms  moterims, kadangi yra  manoma, kad tai susiję  su  dažnu rūkančių moterų kosėjimu.  O tai  anksčiau sukelia  įvairius  anatominius lytinius organus  surišančio aparato defektus. Tai dažniausiai ir sukelia stresinį šlapimo  nelaikymą. Tačiau  šiais laikais tikrai  yra būdų kaip gali būti gydomas šlapimo nelaikymas moterims, tačiau reikia  kreiptis į gydytojus  ir nebijoti.