Maisto papildai nėra maisto pakaitalas

maisto papildaiSveika gyvensenai neretai yra aktuali intensyviai sportuojantiems, kurie išnaudoja daug energijos ir nori jos atgauti valgydami sveiką maistą. Papildomam energijos gavimui, kuriame būtų vitaminų ir kitų organizmui reikalingų medžiagų, sportininkai rekansi maisto papildus. Viena didžiausių ir kvailiausių klaidų, kuri daro didelę žalą organizmui, tai maisto papildų naudojimas vietoj maisto. Maisto papildai nėra maisto pakaitalas ir to pamiršti ne valia.

Maisto papildai teigiamai veikia organizmą, kai jų vartojimas yra normuotas ir protingas. Geriausia juos vartoti tik pasitarus su savo treneriu, gydytoju ar vaistininku. Žmogus staigiai per vieną dieną nepasijaus baisiai ligotas ir nusilpęs, bet gali savo organizmą nualinti palaipsniui… Prieš ką nors valgant maistas būna jau apdorotas iki patekdamas į parduotuvę, o vėliau dar kartą, kai gaminate patiekalą. Dėl šios priežasties maistas gali prarasti savo maistingąsias medžiagas ir jūsų pastangos sveikai maitintis nėra labai efektyvios. Jei valgomas viskas, kas papuola, tai organizmui dar sunkiau. Maisto papildai gali atgaivinti išsekusį organizmą ir grąžinti žmogui gerą nuotaiką kartu su gera savijauta. Per gimtadienius ir kitokiomis progomis dažnai linkime sveikatos, o norėdami, kad tai būtų ne tik tušti žodžiai, dovana galėtų būti būtent maisto papildai. Turėkite omenyje, kad žmogui gali būti nusilpęs ne visas organizmas, o kuri nors jo dalis, pavyzdžiui, nusilpusios akys, suprastėjęs apetitas ir pan. Maisto papildai, kitaip sakant atitinkami vitaminai, gali situaciją pataisyti ir nebereikės kas dieną jaustis blogai.

Dar yra tokia žmonių dalis, kuriai maisto papildai – lieknėjimo būdas. Yra tokių medžiagų, kurios padeda deginti riebalus, o labiausiai jos efektyvios tada, jei kartu dar ir sportuojama. Dažnai žmonės sunkiai prisiverčia sportuoti savarankiškai, namuose, nors namuose sportuoti gali bet kas. Yra begalės visokių pratimų, kuriems nereikia jokių treniruklių, sporto salių ir pan. Nusprendžiate, kurią kūno vietą norite padailinti ar norite bendrai pagerinti fizinę savo būklę ir internete rasite daugybę tam inkančių video su pratimų pavyzdžiais. O tiems, kurie daug sportuoja, dažniausiai patariama naudoti tokius papildus, kuriuose yra proteino.

Beje, mokslininkai teigia, kad keli žmonės, valgantys tuos pačius maisto produktus iš jų pasisavins skirtingą maisto medžiagų kiekį. Taip yra todėl, kad žmonėms reikia skirtingų medžiagų dėl ne vienodos medžiagų apykaitos organizme, lyties, fizinio aktyvumo, amžiaus ir kitokių kriterijų. Tai ir formuoja žmogaus skonį maistui. Tai yra, vieni mėgsta valgyti riebiau, kiti – mažiau kaloringą maistą. Paprasčiausias būdas išsiaiškinti, kodėl jaučiate silpnumą, nuvykti pas daktarą, kad jis atliktų tyrimus ir pasakytų, kokių konkrečiai medžiagų reikia jūsų organizmui. Tada bus paskirti tinkami maisto papildai ir žmogaus psichinė bei fizinė savijauta turi smarkiai pagerėti. Žinoma, efektas nebus jaučiamas jau pirmą dieną. Medžiagų praradimas atsitinka juk irgi ne per vieną naktį, tačiau po kokio mėnesio efektas jau turėtų būti matomas.

Esmė ta, kad mitybos spragos tikrai daro įtaką žmonių sveikatai ir dėl to reikia atidžiai rinktis tai, ką valgysime. Deja, dalis žmonių problemų turi jau nuo gimimo, pvz., tiems, kuriems sutrikusi rūgščių gamyba – folio rūgštis. Tam tikrai atvejais medžiagų trūkumą galima pataisyti, bet yra ir tokių atvejų, kai nieko pakeisti negalima, kad ir kaip apmaudu būtų. Todėl dar kartą patariame nespėlioti, kokie maisto papildai jums reikalingi ar nereikalingi, o verčiau pasitarti su specialistais. Papasakokite jiems savo mitybos ypatumus ir apibūdinkite savo savijautą, kuri jus lydi pastaruoju metu, tada gauti patarimai bus kur kas efektyvesni.